Jak vybrat ten správný dřevěný výrobek? - Třešeň

Jak vybrat ten správný dřevěný výrobek? - Třešeň

Přinášíme Vám druhý díl seriálu o druzích dřeva, dnešní díl na téma třešeň. Líbí se Vám naše dřevěné výrobky, ale váháte, jaký druh dřeva vybrat? Náš pravidelný seriál Vám pomůže si vybrat ten pravý dřevěný klenot.

Kmen stromu třešně.

Kmen třešně.

Třešňové dřevo je z kategorie ovocných listnáčů, které spadají pod tvrdé dřevo. Proto je toto dřevo vhodné na výrobu dřevěných výrobků, jelikož i po nárazu je schopno si udržet svou celistvost a strukturu. Určitě každý zná ovocné plody, třešně, které třešeň plodí. Málokdo však ví, že třešeň je nejpoužívanější dřevo v oblasti uměleckého truhlářství a při výrobě dekorativních předmětů, nebo například při soustružení. A proto třešňová dřevo volíme k výrobě našich třešňových výrobků. Dřevo je to pevné a tvrdé a proto skvěle ochrání například Váš dřevěný telefon.

Alej kvetoucích třešní.

Alej kvetoucích třešní.

Jak celý proces výroby dřevěného výrobku z třešně probíhá? Nejprve, jako každé dřevo je nutné třešeň dokonale vysušit, aby časem neztrácelo svůj tvar a kvalitu. Problém u třešně je, že je toto dřevo náročnější na sušení a proto je nutné sušení věnovat větší péči. Třešňové dřevo si udržuje značné množství vody a z tohoto důvodu je jedním z vhodných dřev například pro uzení. Po vysušení se dřevo soustruží do potřebného tvaru, ať se jedná o dřevěný kryt či jiný výrobek. Po docílení perfektního základního tvaru, je dřevo ručně opracováno, k naprosté dokonalosti.

Třešňové dřevo má svou charakteristickou jemnou strukturu, oproti ostatním druhům dřeva. Tato struktura je podtržena světlou barvou třešňového dřeva a tato kombinace, světlosti dřeva a jemné struktury, dokonale sedí a vytváří skvělou kombinaci. Typické je pro třešeň jeho jemně nasládlá, příjemná vůně.

Pokud tedy hledáte světlejší dřevo s jemnou strukturou, které je pevné, je pro Vás třešeň tou pravou volbou.

Podívejte se na charakteristiku bambusového dřeva.